ŠPM 2.0 - Nový ročník, noví kamaráti, Nové Mesto

12. Nov | PMx | Akcie | ŠPM

Jeden októbrový víkend sa posádka z východu (a z jednej pätiny zo Žiliny) vybrala na pracovnú cestu k bratom a sestrám z Nového Mesta nad Váhom. Pravdupovediac, nebola to pracovná cesta akú si asi väčšina z vás predstaví. Bola to prvá navšteva v rámci projektu ŠPM 2.0.

Veľmi sme sa tešili, že spoznáme miestnych mládežníkov a že sa spolu budeme môcť učiť o tom, ako Ježiš miloval ľudí a ako sa o nich staral. Ani sme netušili ako rýchlo sa skamarátime. Po prekonaní jazykových bariér sme sa v Novom Meste naozaj cítili ako doma. (Vedeli ste, že do spisovnej slovenčiny patrí aj písmenko Ľ, a že svetlo sa údajne zažína a nie zapaľuje?)

Po piatkovom spoznávacom večere sme už v sobotu ráno boli úplne pripravní zahĺbiť sa do Božieho Slova. Peťo M. nám predstavil stratégiu Kristovej služby a proces dospievania učeníka. S Denisou sme študovali konkrétne výzvy, ktoré dával Ježiš ľuďom, ktorých stretával. Po lahodnom obede, za ktorý ďakujeme mamkám, sme sa pozreli na to, ako rôzne nás všetkých Pán Boh stvoril, ako môžeme spolu v láske nažívať a navzájom si pomáhať. Rozdielne temperamenty sa prejavili aj pri aktivite v meste a bolo naozaj zaujímavé pozorovať ako mládežníci spolu fungujú. Zúčastnili sme sa stretnutia mládeže, kde sme sa taktiež cítili veľmi prijatí. Po nedeľných službách Božích sme nastúpili do vlaku a vybrali sa na (pre niektorých kratšiu, pre iných dlhšiu) cestu domov. Už teraz sa veľmi tešíme na ďalší takýto víkend v Novom Meste.

Galéria