Späť do záhrady

15. Jun | Daniel Skonc

Za 24 hodín sa dá stihnúť veľa krásnych vecí. Napríklad ísť trikrát na rande, raz na večeru do dobrej reštaurácie, počuť tri témy o vzťahoch, pozrieť si krásnu Banskú Štiavnicu, stretnúť sa s mentorom. Vlastne, za 24 hodín sa dá stihnúť celá jedna konferencia. Tak dlho trvala KPM Couples (Konferencia pre páry), ktorá sa uskutočnila v Banskej Štiavnici 3-4 júna 2017.

KPM Couples niesla názov “Späť do záhrady”. Hlavní rečníci Dave a Connie Patty hovorili o tom, ako boli v raji stvorení muž a žena, čo znamená byť jedným telom, ako zvyčajne zlyhávame vo svojich rolách a čo je cesta späť; k originálnemu zámeru Stvoriteľa s manželstvom, späť do záhrady. Posledné ráno sme sa spolu s KPM Couples tímom pozreli na to, čo môže nášmu vzťahu škodiť a čo ho naopak občerstvuje a pomáha mu.

Konferencie sa zúčastnilo 57 párov, nielen manželských ale aj tých v procese randenia. Veríme, že tieto dvojice budú inšpirované ešte viac pracovať na svojom vzťahu a budovať ho podľa Božích princípov. My sme mali v tejto konferencii veľkú záľubu a dúfame, že aj naše páry.


Tu je pár bezprostredných reakcií, ktoré sme od účastníkov obdržali v dotazníkoch:

“Páčilo sa mi,že sme mali možnosť stretnúť iné páry. Témy a výzvy boli veľmi konkrétne a jasné! Super. Páčilo sa mi, že bol vytvorený priestor na vzájomnú interakciu počas programu. Bolo skvelé rovno hovoriť osobne o veciach o ktorych sme počuli. Páčilo sa mi, že bol vytvorený dostatočný priestor a čas aj osobne hovoriť veci počas rande. Skvelý bol posledný blok, kde bolo možné počúvať konkrétne páry v praktických oblastiach! “

“Páčilo sa mi: 1. Kvalitné a hlboké vyučovanie o Božom zámere s manželstvom a o návode ako “Späť do záhrady”. 2. Celkovo priestory a maličkosti ako občerstvenie a dekorácie. 3. Veľa voľného času pre páry. 4.Výber mesta Banská Štiavnica.”

“Vynikajúci nápad. Veľmi oceňujem a ďakujem Vám za to, čo robíte a za to, ako to robíte. Prinášate veľa požehnania. Je veľa toho, čo by som chcel oceniť, skúsim ale vypichnúť aspoň tematické veci (lebo krásnych bolo veľa vecí - od výzdoby, cez program až po super nápady). Super bolo zameranie na našu podstatu - záhrada - pád - cesta späť a sledovanie toho, akí sme vo vnútri (aké sú naše prirodzené tendencie a ako s nimi pracovať a aké sú naše potreby a ako ich napĺňať napr. vedenie a dávanie pocitu, že je žena milovaná - o týchto veciach sa my muži potrebujeme učiť). Vynikajúca bola taktiež posledná časť - líšky a pramene a tipy -” how to”. Úžasná bola taktiež časť, kde sme si mohli prejsť to, ako si predstavujeme kto by mal investovať koľko percent do akej oblasti v rámci domácnosti. Okrem toho oceňujem 3 rande, ktoré slúžili na diskusiu o veciach, ktoré sme prebrali na hlavnom programe, viac do hĺbky. Super bolo taktiež to, že sme (ženy, ale aj my, muži) mohli spať na posteli za lacný peniaz.”

“Páčilo sa mi miesto, program, ktorý bol pestrý a slovo! Páčilo sa mi, že rečníci vychádzali z Písma a všetko to, čo hovorili som si hneď našla v Biblii a taktiež si to môžem doma nájsť a pozrieť znova. Páčilo sa mi ako všetko do seba zaklaplo a ten kvietok na konci ma dostal. Páčilo sa mi, že ste si dali záležať na detailoch. Páčilo sa mi všetko, som nadšená!! “

“Páčilo sa mi že tu bol Dave Patty, a že všetci rečníci to vysvetľovali na svojich vzťahoch a dali nám praktické rady ako sa stať dobrými manželmi a ešte nám dali rady čo robiť aby náš vzťah bol 10 x lepší ako si predstavujeme smile

Galéria