KPM 2017: Poslušný a odvážny krok

27. Mar | Daniel Skonc | Články | Akcie | KPM

Pred 25 rokmi.
Bežala reklama na Persil, Metallica napísala pieseň Nothing Else Matters,
jeden človek z nášho tímu uviazol v priepasti, náš riaditeľ Peťo Hrubo sa ženil, Evka dostala svoju prvú Barbie, Darinka sa prvýkrát zaľúbila, Michal sa učil chodiť a väčšina našich internov bola len iskierkou v očiach svojich rodičov.

A presne vtedy, v roku 1992, bola v Tatranských zruboch prvá Konferencia pracovníkov s mládežou. No a my sme sa v marci 2017, namiesto ohňostrojov a konfiet, rozhodli osláviť tento fakt krokmi. A nie hocijakými a hocikam, ale krokmi odvahy a poslušnosti.
KPM 2017

Učili nás o nich naozaj vzácni a rôznorodí spíkri – Hanesovci, ktorí sú výborní učitelia Písma a priniesli rozmer pravdy a úprimnosti, ktorý ťal do živého, Janči Máhrik, ktorý odvážne naozaj žije, Benjamin Francis z Indie, ktorého príbeh poslušnosti je priam až nepochopiteľný. S ďalšími 4 rečníkmi sme sa pozerali na to, ako sa dá žiť presne tak ako žil Pán Ježiš a v sobotu trávili čas s Duchom Svätým prosiac, aby nám ukázal, čo je to, čo chce presne od nás.

Pripomenuli sme si príbeh KPM a v nedeľu sme spolu s Michele pozdvihli oči a pozreli sa na to, že milovať Krista je to, čo môžeme urobiť najviac. Okrem toho sme 25 rokov oslávili 25 seminármi a skúšali odvahu priamo na mieste: napríklad ľudia, ktorí sa prihlásili na seminár o uctievaní ani len netušili, že na druhý deň ráno, budú práve oni viesť chvály na KPM. Takmer 600 mladých vedúcich sa veríme vrátilo domov s úprimnou túžbou žiť v odvážnej poslušnosti. A veríme, že tieto kroky budú postupne meniť našu krajinu. A oslávime tak Otca.

Tu je pár odvážnych a poslušných krokov:

- povedať v škole o tom, čomu verím
- začať chlapčenskú skupinku
- odpustiť mojim súrodencom
- urobiť misijný tábor
- vrátiť sa k zraneniam môjho detstva
- zasnúbiť sa
- kvalitný čas s Bohom a biblické štúdium 4x do týždňa
- pokrstiť sa
- vzdať sa jej

Galéria