KECY TVT 2017

Leto je už za dverami.
04. May | Denisa | Novinky | Články | KECY

Leto je už za dverami. Asi si to veľmi neuvedomujeme keďže je vonku zima a nedávno snežilo, ale kalendár nepustí a pekné nás prosí, aby sme si už zbalili naše kabáty a šály a začali snívať o konci školského roka, o slnečných dňoch, rodinných dovolenkách a KECY táboroch.

Nedávno sa v Žiline uskutočnil náš každoročný KECY Tréningový víkend tímov (TVT), na ktorom bolo 83 vedúcich z 11 rôznych zborov a denominácií z celého Slovenska. Áno, zažili sme aj sneženie, ale našu náladu nám to nepokazilo. Všetci boli nadšení, že môžu byť na TVT a opäť sa stretnúť s priateľmi, spoznať nových a zdielať KECY víziu a nadšenie pre prichádzajúce leto.

KECY je skratka pre Konverzačný Anglický Tábor pre Mládež a tieto tábory sú navrhnuté tak, aby študentom bolo zvestované evanjelium v bezpečnom a zábavnom prostredí a prepojilo ich to s miestnymi zbormi a mládežou. V júli budeme mať 9 KECY táborov, ktoré pripravujú rôzne zbory s pomocou TCKompas. Tréningový víkend je čas, kedy my ako Kompas môžeme zdieľať nové nápady, pripomínať tímom Kristovu misiu a zámer KECOV. Je to tiež priestor, kde sa môžeme navzájom povzbudzovať vo viere a službe a pripravovať tímy na tábory a follow upy - stretnutia so študentmi, ktoré nasledujú po tábore.

Tento rok sme sa na TVT venovali témam ako iGenerácia, tímová jednota, Kristova stratégia v misii, história KECY táborov a prečo ich robíme, ako používať sociálne médiá na propagáciu táborov a ako robiť tábor s misijným postojom. V sobotu večer sme tiež poslali každý tím do mesta s balíčkom otázok, na ktoré si potom v tímoch zodpovedali. Tímy sa tak mohli pri káve a koláči rozprávať o tom ako môžu KECY službu lepšie začleniť do svojich zborov, ako môžu lepšie zapájať študentov po tábore a tiež mohli premýšľať nad stratégiu do budúcna.

Každý, vrátane Kompasového tímu, odišiel z tréningu plný nadšenia a inšpirácie do leta. Sme vďační, že sme mohli stráviť tento víkend plánovaním a prípravou spoločne so všetkými tímami. Naše srdcia sú pripravené a už čoskoro je tu júl a študenti budú prichádzať!

Fotogalériu z KECY TVT si môžete pozrieť na našom facebooku.

Galéria