Jednoduchá modlitba študentky

V sobotu 17.5. sme mali náš hlavný Fusion koncert v Banskej Bystrici.
29. May | Draho | Články | Príbehy | FUSION

Mali sme príležitosť vystúpiť na jednom z pódií počas osláv Dňa rodiny v Banskej Bystrici už tradične tretí rok za sebou. Bola to pre nás veľká príležitosť spievať na verejnosti pred mnohými ľuďmi. Nacvičovali sme mnoho týždňov. Študentom sme rozdelili úlohy, niektorý moderovali, dirigovali, spievali sólo, hrali na nástroji, fotili a niektorý iba nosili nástroje.

Fusion BB Počasie v ten deň nebolo ideálne, ale napriek tomu to bol skvelý zážitok. Dobre sme zahrali a zaspievali. Mali sme veľkú podporu rodičov a niektorí priniesli aj občerstvenie pre nás koncertujúcich . Počas hrania sme si niektorí z nás v hľadisku všimli troch študentov, ktorí kedysi chodili na náš Fusion. Bolo skvelé vidieť, že aj keď na Fusion už nechodia,  mal na nich taký vplyv, že prídu a povzbudzujú nás.


Jeden z naozaj úžasných momentov dňa bola jedna krátka modlitba. Študentka, ktorá chodí na náš Fusion už tretí rok, hrá na basu a bicie, výborne spieva a je s ňou zábava, pretože prináša veľa energie do našej skupiny. Jediné, čo sme doposiaľ nezaznamenali, bol posun v jej duchovnom živote. Niekedy sa dokonca zdá, že ona nie je ovplyvnená ničím duchovným. Ale toto sa v sobotu zmenilo. Pred každým koncertom sa zídeme do kruhu na modlitbu vtedy sa držíme za ruky. Ak sa niekto nechcete modliť, stlačí ruku ďalšej osoby a tak ideme dokola. Je bežné, že sa študenti nemodlia a len posielajú signál ďalej a modlia sa len vedúci. Tentokrát však došlo k zmene. Táto naša študentka sa prvý krát nahlas modlila! Bola to jednoduchá prosba o to aby nám Boh pomohol a aby prestalo pršať. Jednoduchá, ale mocná! Táto zmena je pre nás pravdepodobne vrcholom roka. Boh ju vypočul. Počas nášho koncertu prestalo pršať a po koncerte zasa začalo. Bolo úžasné jej poukázať na to, ako sa Boh stará a odpovedá aj na takéto jednoduché veci. Boh je úžasný a mení životy jeden po druhom v Svojom správnom čase. Chvála Jemu!

Galéria