DIELO - KPM 2018

23. Apr | Daniel Skonc

Na jednoznačne najteplejšom KPM v histórii sme sa ponárali do témy DIELO. Pán Boh je ten, ktorý nás utvoril už v živote matky, formoval rôznymi okolnosťami a udalosťami a obdaroval rozličnými duchovnými darmi. Už všadeprítomné farebné megakocky lega na pódiu a samotné otvorenie tanečníkmi rozmanitých štýlov, vybratých spomedzi učastníkov, naznačovalo, že pôjde o jedinečný, kreatívny a výnimočný ročník tejto našej konferencie.


Božím Slovom ju otvoril Dave Patty a okrem neho sme počuli aj veľa iných ľudí, napríklad mladého kazateľa z CB Mareka Tomašoviča či evanjelickú farárku Lenku Janotkovú a 12 výnimočných a odvážnych ľudí štýlom Pecha Kucha. Je to japonský štýl prezentácie, ktorá trvá 6 min a 40 sekúnd a za ten čas nás každý jeden zo speakrov povzbudil, napomenul, inšpiroval a pomenoval rôzne okolnosti, ktoré môžu vyzerať tak, že sú nevýhodou. Ako napríklad, že si z malého mesta, že si single, že máš fyzickú limitáciu alebo že vieš slúžiť viac prakticky ako duchovne. Ale pravdou je, že milujúcim Boha všetky veci slúžia na dobro. A všetky znamená všetky.

Scénky, hudba aj hudobní hostia, vrátane violončelistu Jozefa Luptáka a Miťa Bodnára, krásne dopĺňali podstatu témy dielo. Počas týchto 4 krátkych slnečných dní sme spolu v Žiline s ďalšími 600 bratmi a sestrami naozaj zažívali Božie požehnanie a milosť.

On si nás utvoril.
On si nás sformoval.
On nás obdaroval.


Pamätajme, že sme Jeho dielom.Spatnä väzba od účastníkov:

“KPM mi pripomenulo to, že sme jedno telo. Že slúžime na budovanie Jeho kráľovstva. Každý je dôležitý. Sme Jeho dielo. Ef 2, 10.”

“Naučil som sa o hodnote a to, že Boh ma miluje stále a som preňho potrebný presne taký, aký som.”

“Naučil som sa: odpúšťať, viac dávať, o potrebe spoločenstva a to, že služba nepatrí mne, ale Bohu.”

“Povzbudenie do služby nad ktorou som prestal rozmýšľať. KPM mi pripomenulo, že to niekedy nie je tak o skilloch.”

“KPM ma naučilo skúmať svoje tiene, zacieliť svoju službu - kde by som chcel byť o 5 rokov. Viac sedieť pri Jezisovi. Odhodlanie začať učeníctvo.”

Je za nami 26 rokov služby KPM a veríme, že pred nami ešte minimálne toľko.

Vidíme sa 28.-31. marca 2019 na KPM klasik

a ešte predtým

na KPM 25plus 2.-4. novembra 2018.

 

Galéria

  • KPM Dielo - Viac fotiek z KPM 2018 Dielo v albumu na facebooku